Zdieľanie
 Doprava
GLSSlovenská pošta
VEĽKONOČNÉ VAJÍČKA TROCHU INAK

VEĽKONOČNÉ VAJÍČKA TROCHU INAK

Veľkonočné vajíčka ako ich poznáme maľované, vŕtané, batikované, ale aj netradične zdobené. Ja vám ponúkam „RECEPT“ na veľkonočné vajíčka Transfer technikou.

Veľká noc je najstarším, najvýznamnejším kresťanským sviatkom. Pre mnohých obľúbený sviatok, symbol jari. Vyrastá tráva, kvitnú lúky, na stromoch pučia listy. Milujem štebot vtákov a bzučanie po zime omámených včiel :)


Kde sú tie časy, keď sa na trhoviskách dali kúpiť veľkonočné výrobky zo všetkých slovenských regiónov? Kde sú tie babičky, ktoré pred Veľkou nocou nosili do miest na trhoviská kufre plné síce len po amatérsky, no so srdcom zdobených kraslíc, ktoré kedysi aj v meste dokázali s blížiacimi sa sviatkami vyčariť peknú atmosféru? Nahradili ich supermarkety, ponukou kindervajec a figúrok z kakaovej hmoty...
viac »

AKO SOM ROBILA TABLO PRE DEVIATAKOV ZÁKLADNEJ ŠKOLY

AKO SOM ROBILA TABLO PRE DEVIATAKOV ZÁKLADNEJ ŠKOLY

Keď bol môj syn žiakom deviatej triedy, na rodičovskom združení, kde sme riešili koniec školského roka, rozlúčkový deň detí so školou a podobné záležitosti súvisiace s ukončením školy, mi jedna mamička synovho spolužiaka, keď prišla téma
na tablo hovorí: "A čo keby ste im tablo spravili? Veď Vy vyrábate také krásne veci." :) viac »

AKO SI JEDNODUCHO NAMAĽOVAŤ TRIČKO - VIDEO NÁVOD

AKO SI JEDNODUCHO NAMAĽOVAŤ TRIČKO - VIDEO NÁVOD

Tričko, pôvodne biele som maľovala vodovou technikou. Použila som zriedenú modrú farbu na textil, ktorú som aplikovala na celé tričko a do stredu som použila trochu tmavší odtieň. Ešte na mokrú farbu som priložila listy z nášho paviniča. Okolo listov som tričko posypala hrubozrnnou soľou. Soľ robí krásne efekty, na tomto tričku v podobe tmavších fliačkov. Tričko som dala vysušiť na slnko. Keď som po usušení odstránila listy, bola som trošku sklamaná, lebo pod listami malo zostať tričko biele, no mne sa to trošku nevydarilo, tak som si poradila.... viac »

AKO VYROBIŤ SRDCE K VÝROČIU SOBÁŠA - VIDEO

AKO VYROBIŤ SRDCE K VÝROČIU SOBÁŠA - VIDEO

VÝROČIE SVADBY


Vstup do manželstva, je spečatenie vzťahu. Stále sa nájde dostatok párov, ktoré si spoločne prežité roky propomínajú s láskou každý rok.

Rodičov alebo partnera či partnerku môžeme obdarovať niečim výnimočným. Čo takto vlastnoručne vyrobeným darčekom? Ak si netrúfate, takéto srdce nájdete aj u nás v dielni. viac »

VIETE ČO JE SERVÍTKOVÁ TECHNIKA - DECOUPAGE A AKÝ JE JEJ PÔVOD? /VIDEO

VIETE ČO JE SERVÍTKOVÁ TECHNIKA - DECOUPAGE A AKÝ JE JEJ PÔVOD? /VIDEO

DECOUPAGE SLOVO POCHÁDZA Z FRANCÚZSKEHO SLOVESA "DÉCOUPER" - REZ
Predpokladá sa, že technika decoupage (servítková technika) pochádza z východnej Sibíri. Kočovné kmene mali vyzdobené týmto spôsobom hroby svojich predkov. Odtiaľ technika bola prinesená do Číny, kde až do dvanásteho storočia bol populárny tento spôsob zdobenia lámp, okien, boxov a iných predmetov. viac »