Zdieľanie
 Doprava
GLSSlovenská pošta
 Hodnotenie
5/5

NÁVOD NA TRANSFER - AKO PRENIESŤ TEXT NA DREVO ALEBO SRDIEČKO PRE MAMIČKU - VIDEO NÁVOD

  • Autor: Ľuba Balková Cmarková   |   183 čítaní / zobrazení


NÁVOD NA TRANSFER (prenos textu) na drevený podklad.

 

NA VÝROBU SRDIEČKA PRE MAMIČKU BUDEME POTREBOVAŤ:
 drevené srdce

akrylovú farbu – odtieň krémová

šmirgeľ – veľmi jemný

štetec

decoupage lepidlo

PAM lak

patinu – PENTART

jutový špagát

stužku

tavnú pištol


POSTUP:

 

Drevené srdce ošmirgľujeme do hladka, veľmi jemným šmirgľom. Vyhladíme aj hrany srdiečka, aby neboli ostré. Srdiečko natrieme akrylovou farbou /PENTART/, odtieň krémová.
 

Po usušení farby, srdce znovu prešmirgľujeme jemným šmirgľom. Kraje a hrany srdiečka patinujeme, použijeme patinu PENTART. Handričku namáčame do patiny a vytierame do druhej handry!!! Ak by sme naniesli veľa patiny naraz, už by sa nedala rozotrieť a výsledný efekt by nebol pekný.
 

Po usušení patiny srdce nalakujeme PAM lakom. 
 

Na laserovej tlačiarni si vytlačíme text zrkadlovo (návod po kliknutí na odkaz).
 

Podklad pod text natierame decoupage lepidlom (skúšala som aj Duvilax lepidlo, mne sa lepšie pracuje s decoupage lepidlom). Priložíme text na podklad, musíme dávať pozor, aby sa nám papier neposúval. Po prilepení textu, z opačnej strany poriadne handričkou šúchame po celej ploche papiera, aby sa text všade prilepil.
 

Necháme poriadne usušiť, najlepšie do druhého dňa. Po usušení nanášame prstom vodu na prilepený text, Šúchame prstom, zošúlavame papier, text nám zostáva na podklade. Nebojíme sa pritlačiť. Ak je text správne prilepený, nezošúcha sa.
 

Tento krok robíme, až kým nezostane text čierny. Z okolia textu dôkladne odstránime zvyšky papiera. Ak sa nám zošúchala časť textu, to vôbec nie je problém, opravíme čiernou permanentnou fixkou (vodeodolnou). Na konečnú úpravu použijeme PAM lak matný. Necháme usušiť.
 

Vyvŕtame dierku, navlečieme jutový špagát, na zavesenie srdiečka. Zo stužky urobíme mašličku. Končeky stužky, opálime zapaľovačom, aby sa nepárali. Tavnou pištoľou prilepíme stužku. Rovnako prilepíme drevenú lienku.

A MÁME HOTOVO :)

Výrobky z našej dielne robené transfer technikou nájdete na našom e-shope: www.kreativnedekoracie.sk


Článok nájdete aj na našom webe: http://www.kreativne-dekoracie.sk/ako-preniest-text-na-drevo-transfer/


Podrobný postup krok za krokom v našom videu: